Головна / Прес-центр / Новини компанії / БХФЗ ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ ВІД ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНОГО ГАЗУ ТА ПЕРЕХОДИТЬ НА УКРАЇНСЬКЕ ЕКОЛОГІЧНЕ ПАЛИВО

Новини компанії
БХФЗ ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ ВІД ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНОГО ГАЗУ ТА ПЕРЕХОДИТЬ НА УКРАЇНСЬКЕ ЕКОЛОГІЧНЕ ПАЛИВО

20.02.2018

БХФЗ ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ ВІД ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНОГО ГАЗУ ТА ПЕРЕХОДИТЬ НА УКРАЇНСЬКЕ ЕКОЛОГІЧНЕ ПАЛИВО

БХФЗ скоротив використання природного газу на 40% та першим із фармацевтичних виробників України впровадив систему енергетичного менеджменту ISO 50001. З 2014 року підприємство економить близько 800 тис. м³ газу на рік за рахунок зменшення споживання природного газу та впровадження системи енергетичного менеджменту. БХФЗ залучив до економії енергоресурсів усі підрозділи підприємства: від виробничого цеху до бухгалтерії.

Восени 2017 року на заводі розпочала роботу нова котельня на пелетах із деревини. Встановлено два котли – паровий та водогрійний. Вони забезпечують роботу підприємства без використання природного газу до температури -5°С. Такий енергоощадливий підхід дозволив зекономити близько 700 тис. грн з початку опалювального сезону.

Як зазначив Олександр Маринін, директор з виробництва та реконструкції БХФЗ, паливо, тобто пелети з деревини, закуповується в українських виробників. При цьому особливу увагу в експлуатації твердопаливних котлів слід звертати на викиди в оточуюче середовище. Тому для отримання дозволу на використання цих котлів БХФЗ знадобилося 3 роки.

У 2017 році на заходи з енергозбереження було додатково витрачено 1,15 млн грн, а загальна сума інвестицій склала 2,98 млн грн. Економія від впроваджених заходів вже в 2016 році склала 966 тис. грн. Програма з енергозбереження у 2018 році складає 850 тис. грн.