1947

У столичному передмісті Микільська Борщагівка було зареєстровано артіль імені Кірова, що стала предтечею Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу. Першим виробом медичного призначення стала зеленка. На той час у цеху з її виготовлення працювало 10–12 робітниць.

 • У столичному передмісті Микільська Борщагівка було зареєстровано артіль імені Кірова, що стала предтечею Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу. Першим виробом медичного призначення стала зеленка. На той час у цеху з її виготовлення працювало 10–12 робітниць.

 • Процес укрупнення та централізації виробництва в країні 1957-1958 років та підвищений попит на зеленку сприяли реорганізації артілі у «Борщагівський завод хімфармпрепаратів». Саме цю дату вважають днем народження нашого підприємства, початком його самостійної історії.

 • На початку 1961 року на базі налагодженого виробництва кристалів брильянтового зеленого почали виготовляти рідину Новикова та мозольну рідину. Пізніше до асортименту продукції додався кровоспинний засіб «Вікасол» – найперші таблетки, які виробляв молодий завод. М’ятні таблетки, настоянка валеріани, шлункові краплі, настоянка китайського лимонника.

 • Цей рік ознаменувався початком промислового виробництва препарату «Алохол» – спільної розробки Ленінградського та Борщагівського заводів хімфармпрепаратів, що став візитною карткою заводу.

 • Проведення робіт з вдосконалення технології виробництва та поліпшення якості продукції. Введення в експлуатацію дражирувальної лінії – першої на заводах Міністерства охорони здоров'я СРСР.

  Асортимент продукції заводу збагатився такими новими препаратами, як: розчин новоіманіну, розчин брильянтового зеленого 1% і 2%, алілсат, настоянка йоду 5%, настоянка заманихи, драже екстракту крушини, вікалін, раунатин, котарнін-хлорид, а також таблетки хлористого кобальту для сільського господарства.

 • Завод почав комплектувати індивідуальні аптечки для цивільної оборони та армії. Згодом він забезпечував універсальними аптечками першої допомоги населення. У 1974 році асортимент підприємства поповнився ще й автомобільними аптечками.

 • Борщагівський завод хімфармпрепаратів увійшов до складу фармацевтичного об’єднання «Дарниця».

 • Новий етап в історії заводу: вихід зі складу фармацевтичного об’єднання «Дарниця». Створення незалежного акціонерного товариства. Початок стрімкого та динамічного розвитку: 36 найменувань продукції.

 • Створення Науково-виробничого центру, що поєднав підрозділи досліджень та розробок з виробничою базою.

  Нові ділянки виробництва стерильних та нестерильних антибіотиків, реконструкція лабораторій відділу контролю якості.

  Перша сертифікація на відповідність вимогам GMP («Сертифарм», Франція) Експорт до 6 країн СНД, Латвії та Болгарії.

 • Перший в країні національний сертифікат відповідності вимогам GMP, GMP- сертифікація Республікою Латвія.

 • Виробництво ліофілізованих та ампульних препаратів. Новий кардіопрепарат власної розробки «Корвітин» – «швидка допомога» при інфаркті міокарда.

 • Введення в експлуатацію нових ліній виробництва: таблетовані, капсульовані, рідкі лікарські форми. Отримано сертифікати ISO 9001 та ISO 14001 («Прирост» (Україна) та «SGS» (Швейцарія)). Експорт до країн Африки (Гана, Камерун). Створення Представництва у Республіці Молдова.

 • Реконструкція підрозділів R&D. Сертифікат OHSAS 18001 («SGS» (Швейцарія). GMP-сертифікація державним інспекторатом Німеччини. Активне зростання експорту та розширення його географії: створення Представництв в Узбекістані та Казахстані; продаж препаратів на ринках В’єтнаму та Литви; початок співпраці на Балканах (створено власне Представництво у Сербії).

 • Перший на території України сертифікат соціальної відповідальності SA 8000 («SGS» (Швейцарія).

 • Реконструкція виробництв стерильних антибіотиків, екстрактів та таблетованих форм. Номенклатура підприємства – 125 найменувань лікарських засобів, 10 препаратів для ветеринарної медицини. Перший в фармацевтичній галузі України  сертифікат на відповідність вимогам ISO 50001 («TUV SUD», Німеччина).

  Створено Представництво у Республіці Білорусь.