Головна / Прес-центр / Новини компанії / ПУБЛІЧНА ВІДПОВІДЬ НА ЛИСТ ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА ПРАТ ФФ «ДАРНИЦЯ»

Новини компанії
ПУБЛІЧНА ВІДПОВІДЬ НА ЛИСТ ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА ПРАТ ФФ «ДАРНИЦЯ»

21.08.2023

ПУБЛІЧНА ВІДПОВІДЬ НА ЛИСТ ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА ПРАТ ФФ «ДАРНИЦЯ»

02.08.2023 року на адресу ПАТ НВЦ «Борщагівський ХФЗ» (БХФЗ) надійшов лист за підписом генерального директора ПрАТ ФФ «Дарниця» (Дарниця) Андрія Обрізана «Щодо дострокового припинення повноважень члена Наглядової ради».

Оскільки після прочитання цього листа нашому здивуванню немає меж, ми змушені відповісти на нього у публічному просторі. А здивував нас лист пана Обрізана насамперед тим, що генеральний директор Дарниці просить (читай вимагає) у генерального директора БХФЗ (!) достроково припинити обов’язки одного з членів Наглядової ради БХФЗ, який обраний Загальними зборами акціонерів БХФЗ (до того ж не за квотою Дарниці!). Ще було б зрозуміло якби генеральний директор Дарниці хотів відкликати свого представника у Наглядовій раді БХФЗ, як це робилося неодноразово раніше. Але звернення не до Вищого органу Товариства (Загальних зборів акціонерів), а до виконавчого органу (генерального директора) з вимогою достроково припинити повноваження члена Наглядової ради свідчить лише про недостатню правову обізнаність підписанта цього вельми ультимативного листа.

А й справді лист пана Обрізана дуже нагадує відомий історичний ультиматум турецького султана запорізьким козакам (хоча навіть султан не додумався ставити в копію листа козакам ні московського царька, ні комісію з цінних паперів). Звісно ми розуміємо, що генеральний директор Дарниці не султан і навіть не візир, тому постараємося утриматися від влучної термінології відповіді козаків і зазначимо про наступне:

Після поспішного виведення у 2015 році з комунальної власності міста Києва на користь ПрАТ ФФ «Дарниця» значного пакету акцій БХФЗ через сумнівний аукціон, компанія Дарниця безуспішно намагається заволодіти повним контролем над БХФЗ. Для досягнення своєї неприховуваної мети Дарниця вже понад 8 років не гребує ніякими методами – починаючи з тиску на міноритарних акціонерів, блокування діяльності Наглядової ради БХФЗ, поданням численних надуманих скарг, зокрема в Комісію з цінних паперів, розміщення в «жовтій» пресі замовних компрометуючих матеріалів тощо, і аж до намагань відсторонення адвокатів опонентів, фабрикування доказів та  судових рішень.

Пане Обрізан, ми припускаємо, що Вас, як і раніше пана Шимківа, свідомо вводять в оману Ваші султани, візирі та інші радники. Пропонуємо Вам пояснити цим особам, що у ініційованих Дарницею судових та інших справах найкращим способом захисту прав Дарниці буде утримання від адміністративного впливу, кумівства та інших корупційних складових. Спробуйте хоч раз перемогти чесно, ґрунтуючи правову позицію виключно на нормах Закону.

Додатково безкоштовно пояснюємо - для відкликання представника Дарниці у наглядовій раді БХФЗ достатньо Вашого листа, але для дострокового припинення повноважень інших членів Наглядової ради Вам таки слід скликати загальні збори акціонерів БХФЗ.

 

Члени наглядової ради БХФЗ