Главная / Пресс-центр / Новости компании / Офіційна заява Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу, щодо тиску на підприємство та проведення обшуків 31.08.2017

Новости компании
Офіційна заява Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу, щодо тиску на підприємство та проведення обшуків 31.08.2017

31.08.2017

Офіційна заява Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу, щодо тиску на підприємство та проведення обшуків 31.08.2017

31 серпня 2017 року – Сьогодні у ПАТ «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» (БХФЗ), який входить у ТОП-20 найбільших фармацевтичних виробників України, були проведені обшуки прокуратурою м. Київ.

Співробітники прокурати за рішенням суду отримали доступ до документів щодо ціноутворення впродовж 2016-2017 рр. Також співробітниками прокуратури через суд був отриманий доступ до первинних фінансово-господарських документів БХФЗ.

Протягом року невідомі особи неодноразово здійснювали тиск та залякували акціонерів БХФЗ, вимагаючи продати акції заводу. Також АМКУ надав сумнівний дозвіл ПрАТ «ФФ "Дарниця"» на концентрацію 50-ти % акцій БХФЗ. Важливо зазначити, що власником «Дарниці» є народний депутат Гліб Загорій. Зважаючи на вищезазначені факти, є підстави сумніватися у справжній меті обшуків, які здійснюють слідчі органи.

Метою обшуку у суді названо звернення голови ВГО «Бюро з питань захисту екології та здоров’я» щодо нібито завищення відпускних цін на лікарські засоби, які виробляє БХФЗ та які придбавалися у 2016-17 рр територіальним медичним об’єднанням «Психіатрія» (Київ), а також заява директора з корпоративних, юридичних та регуляторних питань ПрАТ ФФ «Дарниця» О.Бутка.

15.08.17 та 21.08.2017 БХФЗ надав до прокуратури м. Київ ґрунтовні пояснення, довідки і фотокопії документів, включаючи накладні та договірні документи, згідно із запитами прокуратури (понад 500 аркушів додатків).

Незважаючи на це, слідчий прокуратури м.Києва звернувся до суду з клопотанням про проведення обшуку всіх приміщень БХФЗ.

Зокрема в обґрунтування клопотання була покладена заява Олександра Бутка, директора з корпоративних, юридичних та регуляторних питань «Дарниці», яка володіє 30% акцій БХФЗ. В ній пан Бутко звинувачує керівництво БХФЗ у зловживаннях, а саме – у завищенні цін під час закупівлі готових лікарських засобів у ТОВ «Натур+», ТОВ «Агрофарм» та заниженні цін при відвантаженні сировини і матеріалів.

Важливо, що у Олександра Бутка не вперше з’являються безпідставні звинувачення у бік БХФЗ. Так, у липні 2016 року пан Бутко заявив, що позачергові загальні збори акціонерів не відбулися з вини керівництва БХФЗ. Хоча жодних скарг чи зауважень щодо процедури реєстрації, за якою наглядали представники Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, від інших акціонерів не надходило.

Про ПАТ «НВЦ «Борщагівський ХФЗ»

Перше в Україні фармацевтичне підприємство, що повністю впровадило європейські та міжнародні стандарти у сфері якості (GMP, ISO 9001), дистрибуції (GDP), екологічного менеджменту (ISO 14001), енергоменеджменту (ISO 50001), охорони здоров’я та безпеки праці персоналу (OHSAS 18001), а також соціальної відповідальності (SA 8000).

Входить у двадцятку найбільших фармвиробників України. На підприємстві працюють 813 працівників, з них 76 зайняті науково-дослідною діяльністю. Річна виробнича потужність усіх 5 основних цехів, кожен з яких повністю відповідає GMP стандартам, складає 1,7 млрд таблеток і капсул, 64 млн флаконів стерильних і нестерильних антибіотиків та сиропів, 5 млн туб.

Виробничі лінії укомплектовані інноваційним високотехнологічним обладнанням провідних європейських компаній. З 2015 року підприємство поставило завдання значно знизити обсяги споживання природного газу для основного виробництва і перейти на використання альтернативних джерел енергії.

 

Євген Нестеренко

Прес-служба «Борщагівського ХФЗ»

Моб: +380-96-251-4576

Пошта: e.nesterenko@newsfront.com.ua